Esra Algan Seslendirme Stüdyosu

Edebiyat ve sanata dair seslendirmeye yönelik sektörün edebiyatla birleştiği noktada tüm taleplere yanıt vermekteyiz. 

MASTERİNG

Mastering– Mastering müziğinize son sihirli dokunuşu yapmak gibidir. En temel anlamda birinci şarkı bangır bangır yüksek seviyedeyken ikinci şarkının duyulduğundan emin olmaktır. Yani tüm şarkılarınızın aklınızdaki seviyelere uygun bir şekilde düzenlenmesidir. Mastering aşamasında parçaya müzikal olarak bir ses, bir nota gibi şeyler çok ender eklenir.

ARANJE

Aranje şarkının kompozisyon bakımından düzenlenmesidir. Bestekar şarkısını bestelediğinde aranjör bu besteyi düzenler; bir hikâyenin giriş, gelişme ve sonucu nasıl ayrılırsa, şarkının bölümlerini (giriş, kıta, köprü, nakarat vb.) benzer bir biçimde ayırır ve sıralar.

Bunun yanında şarkının hangi enstrümanlarla seslendirileceğini, bu enstrümanların nasıl çalınacağını, notaları, oktavları, perdeleri belirler. Aranje, şarkının orijinalinin bozulmadan yeniden bestelenmesi olarak da görülebilir.

KLİP KURGU & MONTAJ

Kurgu veya montaj; ses ve görüntülerin bir konsept ve senaryo kapsamında uyum içerisinde art arda sıralanmasıyla gerçekleştirilen işlemdir. Yani kurgu veya montaj, çekimi gerçekleştirilen görüntülerin video düzenlemesidir diyebiliriz. Bir başka deyişle, video düzenleme işine kurgu veya montaj denilmektedir.

ENSTRÜMAN KAYDI

Müzik yapmak için kullanılan aletlerin dijital veya akustik ortamda kayıt edilmesi.