Esra Algan Workshop

Edebiyat ve sanata dair birçok dalda alanında uzman eğitimcilerimiz ile etkili, güvenli, süreç ve sonuç odaklı eğitim ve seminerler düzenlemekteyiz. 

YAZI KOÇLUĞU

Kişinin kendindeki yazma potansiyelini fark etmesini sağlamak ve bunu olabildiğince ortaya çıkarmasına yardımcı olmak.

EDİTÖRLÜK EĞİTİMİ

Yayın hazırlığı, editörlüğün temel ilkeleri, dil ve anlatım, tasarım ve biçim, redaksiyon, metin üstünde çalışma, kitabın basım bülteni ve tanıtımının hazırlanması.

DRAMA ve DİKSİYON EĞİTİMİ

Bireylerin akıcı ve anlaşılır konuşma ve etkili ifade becerileri, Türkçe’nin doğru ve güzel konuşulabilmesi, sesini topluluk önünde yapılan konuşmalarda etkili bir biçimde kullanabilme. Drama yolu ile sosyal iletişim becerileri ve özgüven kazanılması konularında farkındalık yaratmak.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA

Göz kaslarının gelişerek göz sıçramalarının artması ve hafıza geliştirme çalışmaları. Algıda, özgüvende, okuma hızında en az 2 kat, göz sıçramasında ve zamanı doğru kullanmada artış sağlanmaktadır.

TEMEL SENARYO YAZIMI

Karakter, olay, kurgu ve diyalog oluşturma.

ŞİİR SESLENDİRME

Nefesi ve diyafram kaslarını doğru kullanarak şiire hak ettiği duyguyu vererek seslendirme.

7 SANAT 1 MASAL EĞİTİMİ

Resim, heykel, tiyatro, fotoğraf, sinema mimarı teknikleri kullanılarak edebiyatın bir dalı olan masallarla hem kitabı sevdirme hem de kitabın vazgeçilmez bir eğlenme, öğrenme ve bilgilendirme aracı olduğunu fark ettirmektedir. 7’den 77’ye katılım sağlanabilir

YARATICI DRAMA TEKNİĞİ İLE MASAL EĞİTİMİ

Yaşama deneyimlerinden yola çıkarak bir amacın, düşüncenin doğaçlama teknikleri kullanılarak eğitim, öğrenim farkındalığı ile gelişim alanlarında iletişim ve etkileşimde, yaşanılan dünyanın en iyi şekilde algılanması ve tanınmasını sağlamak. Kitap okuma alışkanlığı da yaratıcı drama ile masal yazımının eğlenerek öğrenme tekniğidir. 7’den 77’ye katılım sağlanabilir.

MASALLAR ve HİKAYELERLE DÜŞÜNME ATÖLYESİ

Çocukların yaşamı tanırken kendilerini doğru ifade etmelerini ve dil gelişimlerini sağlar. Hayal gücü ile yaratıcı düşünme yeteneklerinin zihinsel açıdan gelişimini masal ve oyunla eğlenerek bilgilendirme eğitimidir.

MASAL ANLATICILIĞI ve KİTAP YAZMA TEKNİĞİ

Anlatımın çocukların üzerindeki vurgu, tonlama, nefes teknikleri ile eğlenceli bir yolculukta kitap yazma tekniğinin bir arada öğrenilebileceği bir eğitimdir. Masal nedirden başlayarak tür, konu belirleme, karakter oluşumu, kurgu belirleme gibi tekniklerin öğretildiği masal ve hikâye oluşturma eğitimidir.

EFT - DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİĞİ

Fiziksel ağrı ve duygusal sıkıntı için alternatif tedavi yöntemidir. Dokunma ve psikolojik akupunktur olarak da adlandırılır. EFT, duyguları temizlemenin çok etkili bir yoludur.

SARKAÇ KULLANIM EĞİTİMİ

Çok farklı ve sınırsız kullanım alanına sahip olan radyestezi yöntemi, günlük hayatta en çok ihtiyaç duyacağımız araçlardan biridir. Radyestezi (Işınım duyarlılığı): Canlı ya da cansız nesneler hakkında insan vücudundaki titreşim alanları ile bilgi alabilen, birçok devletin kabulüne göre bilim dalıdır.

AİLE KOÇLUĞU

Ailelerin kendi içinde yaşadığı sorunlarını ve çözümlenmeyen meselelerini seanslarla çözme çalışmaları, kişisel gelişim konusunda rehberlik.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrencilerin eksik konularının tespiti, motive, hedef tayin etme konularında rehberlik.

SOSYAL MEDYA YAZARLIĞI

Dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyenler için dijital yazarlık.

YARATICI YAZARLIK

Yazım teknikleri ve kelimelerin yolculuğu.

MARKA DANIŞMANLIĞI - MARKANIZ İÇİN İSİM YAZMAK

Kurumsal kimlik, iletişim tonu ve markaya ait iletişim stratejisi. İsim nasıl bulunur, nelere dikkat edilmelidir?

REKLAM YAZARLIĞI - REKLAM FİLMİ SENARYO YAZARLIĞI

A’dan Z’ye reklam yazarlığının anlatıldığı program. Reklam filmi nasıl yazılır? Reklam filmi senaryosu fikri nasıl bulunur?

PAZARLAMA STRATEJİSİ - FİKİR NASIL BULUNUR?

Markanızın rakiplerinden farklılaşması ve hedef kitleniz tarafından ayrışması için çizilen yol haritası eğitimi. A’dan Z’ye fikir bulmak nedir? Nasıl bir yol izlenmelidir?

SLOGAN NASIL YAZILIR? - BAŞLIK YAZMAK & KİTAP ADI YAZMAK

Slogan yazmanın incelikleri ve önemi. Kitap yazarları için nasıl başlık yazılır, kitap ismi nasıl bulunur?

FİLM OKUMA ve ELEŞTİRİ ATÖLYESİ

Film Okuması ve Eleştirisi Atölyesi’nin amacı, katılımcılarının film okuma ve film eleştirisi ismi verilen süreçlere hakim, sinemasal düzlemde tarihsel ve metinlerarası bağlantı kurabilme konusunda yetkin ve film kültürü konusunda donanımlı birer birey olmalarını sağlamaktır.

SENARYO YAZIMI ATÖLYESİ

Senaryo Yazımı Atölyesi’nin amacı, katılımcıların senaryo yazım süreçlerine hakim, yetkin ve başarılı birer senarist adayı olarak yeteneklerini gösterebilecekleri yeni bir alanda var olabilmelerini sağlamaktır.

3 D'Yİ YÖNETEN LİDERLİK

3 D’yi Yöneten Liderlik, (Düşünce Duygu ve Davranışları Yöneten Liderlik) eğitimi köken olarak Bilişsel Davranışçı Koçluk yaklaşımından esinlenerek ortaya çıkan bir yönetici geliştirme programıdır. Ayrıca bu yaklaşım bilimsel olarak kanıtlanan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi yaklaşımına dayanmaktadır. Bu eğitim yaklaşımı, yönetici becerilerinin geliştirilmesine yönelik uygulanan bir eğitim modelidir. 

YAŞAM, EĞİTİM, İLİŞKİ, KARİYER, YÖNETSEL KOÇLUK

NLP (Sinir Dili Programlama) teknikleri ile zihni olumsuz düşüncelerden temizlemek, olumlu düşünceleri alışkanlık haline getirmek, yaşamın içinde karşılaştığımız problemleri kolaylıkla çözme yetisi kazanmak, farkındalık yakalamak, farklı bakış açıları ile fırsatları değerlendirmek, ilişkilerde hataları tespit etmek ve çözümlemek, kariyer planlaması yapmak, yöneticilerin veya adaylarının profesyonel bakış açılarını artırmak, Spiritüel ve mistik olarak bilinçaltını eğitmek.

İLERİ SEVİYE PAZARLAMA ve SATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Bu eğitimdeki amaç; hedef müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak mal veya hizmetlerin fiyatlandırılması, tanıtılması, dağıtılması ve satışının sağlanması. Ayrıca bu eğitim katılımcılarımızın, pazarlama ve satış becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Pazarlama ve satış çalışanları, bu eğitimle, yükselen özgüvenleriyle birlikte, sahip oldukları bilgileri beceriye, becerilerini ise başarıya dönüştürebileceklerdir.

SATIŞ YÖNETİCİSİ GELİŞTİRME ve SATIŞ ARTIRMA YÖNTEMLERİ

Bu eğitimdeki amaç; katılımcılara satış yönetimi, satış teknikleri, satış yöntemleri, liderlik, ekip kurma, problem çözme ve karar alma, motivasyon, iletişim, delegasyon, değişim yönetimi, planlama, zaman yönetimi, hedef belirleme, etkili sunuş, beden dili ve kişisel imaj, toplantı yönetimi, çatışmaları çözme ve yaratıcılık gibi önemli fonksiyonlar ile ilgili bilgi ve becerileri kazandırmaktır.

SAHA SATIŞ EĞİTİMİ, KURUMSAL SATIŞ

Satışı psikolojiden, psikolojiyi bedenden, bedeni insandan, insanı tüketimden ayrı ele alan bir yaklaşım başarıya ulaşamaz. Dolayısıyla işletmeler satışlarını artırmak için bütüncül bir yaklaşımı uygulamak durumundadır. Bu yaklaşımı uygulayacak olan satışçılar ise bu eğitime katılarak birer satış psikoloğu eğitimi alacaklardır.